Detailed Notes on ارائه فاکتور رسمی

معمولا از صادر کننده چنین فاکتوری درخواست می شود فاکتور مزبور را به تائید اتاق بازرگانی محل یا مقام رسمی بازرگانی محل نیز برسانند .

تهران، خیابان انقلاب، بین پل چوبی و امام حسین، خیابان نامجو جنوبی، پاساژ قائم

در واقع در این ماده قانونی ویژگی‌های مشخصی برای فاکتور تعیین شده است، که رعایت آنها موجب می‌شود فاکتور تولید شده نزد مراجع قانونی از اعتبار کافی برخوردار باشد.

اولین کاربرد حقوقی فاکتور در اثبات پرداخت‌ها و دریافت‌های سالانه‌ی کسب‌ و کارها به اداره امور مالیاتی و دارایی است.

برای آن که پیش فاکتور و فاکتور شما دارای اعتبار و به صورت رسمی باشد لازم است که یک سری اطلاعات ضروری را در آن ذکر کرده باشید این موارد به وضوح در قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی بیان شده است:

پیش فاکتور ها رنگ بندی های متفاوتی نیز دارند و شما می توانید برای اینکه به کسب و کار خود کلاس متفاوت بدید می توانید ارائه فاکتور رسمی از رنگ بندی های متفاوت استفاده کنید.

در زمینه فاکتورهای غیررسمی نیز با توجه به اینکه هدف از تولید آن، ارائه به اداره امور مالیاتی نیست، می‌توان از هر سایز دلخواهی استفاده کرد.

این فاکتور بصورت تمام رنگی چاپ میشود و شماره ملخی آن قرمز رنگ است.

جزئیات معامله ، شرایط کالا ها و قیمت در پروفرما ذکر می شود و برای فروشنده تعهدآور است در حالی که فاکتور فروش فقط یک سند حسابداری محسوب شده و مفهوم قراردادی ندارد

نرم افزار حسابداری شرکتی سپیدار همکاران سیستم، با چهار بسته‌‌ی تولیدی، خدماتی، بازرگانی و پیمانکاری، برای انواع فاکتور مدیریت چابک‌تر شرکت‌های کوچک طراحی شده است و متناسب با نیازهای این کسب‌وکارها، کاربری بسیار ساده‌ای دارد.

• مدیریت کاربران نرم افزار و تعیین سطح دسترسی کاربران ارائه فاکتور رسمی به قسمت های مختلف

فاکتورها فارغ از ویژگی‌های فیزیکی و ظاهری، از نظر اعتبار حقوقی در دو نوع رسمی و غیررسمی فاکتور رسمی طراحی و چاپ می‌شوند. تمامی کسب‌وکارهای حقیقی و حقوقی وظیفه دارند در پایان هر سال، بر اساس میزان درآمد و هزینه خود، اقدام به پرداخت مالیات کنند.

البته توسط ممیزی به صورت معمول در این موارد سخت گیری نمی شود مگر اینکه مبلغ مورد نظر از حالت معمول بیشتر باشد.

این فرم توسط تامین کننده تکمیل و توسط سفارتخانه تایید می گردد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *